Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2017/2018

23275549 1460987710603443 2083456258990360143 oDnia dzisiejszego, tj. 8.11.2017 r. odbyło się w Sali Teatralnej Kuratorium Oświaty w Krakowie uroczyste wręczenie przez Małopolskiego Kuratora Oświaty panią Barbarę Nowak dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi z danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre. Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018 w Technikum nr 16 w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 otrzymał Rafał Druzgała uczeń klasy 2tl kształcący się w zawodzie technik logistyk. Gratulujemy Rafałowi otrzymania tego stypendium i życzymy dalszych sukcesów w naszej szkole.

Jedziemy na finały

kam

Swoje zmaganie rozpoczęli na początku marca. Rywalizowali z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego. Prezentujemy Wam zespół, który znalazł się w najlepszej 8 i awansował do finału rozgrywek „Wirtualnego Menadżera” więcej o konkursie tutaj http://wm.wsiz.pl/.

Arkadiusz Mika, Kacper Grzywacz i Gosia Heska.

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

16344132 1121579054632066 916573972 nW dniu 24 stycznia 2017 r. w Kuratorium Oświaty w Krakowie w Sali Teatralnej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z terenu miasta Krakowa.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi z danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre. Kandydata do tego stypendium typuje Samorząd Uczniowski oraz opiniuje Rada Pedagogiczna.  Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017 w Technikum nr 16 w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 otrzymała Dominika  Sutor uczennica klasy 3tm kształcąca się w zawodzie technik logistyk. Gratulujemy Dominice otrzymania tego stypendium i życzymy dalszych sukcesów w naszej szkole.

Złota Marcelina

marcelinaZłoto dla Małpolski dla naszej uczennicy.
11 maja odbyła się uroczysta gala finałowa XIII Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieży OHP "Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy 2016". Małopolską Wojewódzką Komendę OHP reprezentowała uczestniczka 6-8 Hufca Pracy w Krakowie Marcelina Kulma startującą w konkursie wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów BHP.Do rywalizacji w Centrum Kształcenia i Wychowania w Dobieszkowie przystąpili reprezentanci poszczególnych województw, którzy zmagali się z testem wiedzy składającym się z 50 pytań.  W oczekiwaniu na wyniki rywalizacji Marcelina miała możliwość wzięcia udziału w koncercie zespołu rockowego. W programie znalazła się także wycieczka po leżącej niedaleko Dobieszkowa Łodzi, a także nauka udzielania pierwszej pomocy. Po podsumowaniu wyników, okazało się że uczestniczka 6-8 Hufca Pracy w Krakowie – Marcelina Kulma zajęła I miejsce. Za trud włożony w przygotowania do konkursu Marcelina otrzymała dyplom, puchar oraz cenne nagrody rzeczowe.
Fot.1 Marcelina Kulma po ogłoszeniu wyników konkursu.
Tekst – Joanna Belcik Zdjęcie – Karolina Jaworska

Wyróżnienia w konkursie SIMP

simp nagrody 2016 3W czwartek 18 lutego 2016 r. w ZSM nr 1 w Krakowie najlepszym absolwentom szkół technicznych z Małopolski 2015 zostały wręczone nagrody za udział w konkursie dla absolwentów szkół technicznych pt. "Technik Absolwent 2015" w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP.

 Z przyjemnością informujemy o trzech naszych absolwentach, którzy  zostali wyróżnieni w tym konkursie  a są to:

Marek Janas (na zdjeciu), Kamil Baca, Dominik Synowiec,

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli:
1. Pan Andrzej Janczy st. wizytotor Kuratorium Oświaty reprezentujący Małopolskiego Kuratora Oświaty;
2. Z-ca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa - Pan Dariusz Domajewski;
3. Prezes O/SIMP w Krakowie - Pan Jan Zagórski;
4. V-ce Prezes O/SIMP w Krakowie - Pan Roman Wielgosz;
5. V-ce Prezes O/SIMP w Krakowie - Pan Stanisław Młynarski;
6. Sekretarz O/SIMP w Krakowie - Pani Alicja Korzeniowska;
7. Z-ca Sekretarza O/SIMP w Krakowie - Pani Ewa Pałka;
8. Skarbnik O/SIMP w Krakowie - Pan Maciej Michnej;
 Jak również  uczniowie i nauczyciele oraz dyrektorzy szkół zawodowych, których absolwenci zostali nagrodzeni

Poniżej pismo skierowane do Pana Dyrektora mgr inż.  Józefa Osucha  infomrujące o sukcesie naszcyh absolwentów.

szkola SIMP