Wizyta nauczycieli i uczniów ze szkoły HEMS w Darmstadt.

IMG 223712 września 2017 roku gościliśmy w naszej szkole młodzież  i nauczycieli z Niemiec. To już prawie tradycja, iż na początku roku przyjeżdża do nas grupa ze  szkoły partnerskiej : Heinrich Emanuel – Merck - Schule z Darmstadt. Jak zwykle, była to liczna reprezentacja: 30 uczniów oraz 4 opiekunów. Ich celem była wizyta w obozie  Auschwitz – Birkenau,  poznanie Krakowa, zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Dzień spędzony w ZSM nr 2 był okazją dla naszych uczniów i gości do wspólnych gier i zabaw dydaktycznych prowadzonych przez p. Anję Trieschman, opiekunkę grupy niemieckiej. Z naszej strony rolę gospodarza i przewodnika po szkole pełniła klasa 3te Technikum Fryzjerskiego. W tym roku , pomimo kiepskiej pogody, udało nam się również zorganizować mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją szkoły a gośćmi. Ten, już „międzynarodowy” sprawdzian umiejętności wygrała  reprezentacja naszej szkoły  wynikiem: 4:3. Gratulujemy zawodnikom / głównie klasie 2tb / i cieszymy się z tego wyniku! Szkoła HEMS posiada status placówki europejskiej; uczy się w niej młodzież z wielu krajów, gdyż Darmstadt to ośrodek nauki i kultury, w którym działają międzynarodowe  firmy, takie  jak : Merck, Wella,, Software, AG ,Europejskie Centrum Operacji Kosmicznych. Co ciekawe, w tym mieście jest również akcent polski ze względu na działalność  Niemieckiego Centrum Kultury Polskiej /nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Instytut w ramach wizyty programu Erasmus+/. Ze szkołą HEMS  współpracujemy również w ramach projektu Erasmus +.

 

IMG 2160

IMG 2205