P4090139

Międzynarodowy finał programu Comenius w Naszej Szkole!

W dniach 6-13 kwietnia 2013r. nasza szkoła była  miejscem finałowego spotkania programu Comenius, podczas którego gościliśmy 36 uczniów oraz 8 nauczycieli z Niemiec, Hiszpanii oraz Francji.  Celem spotkania było podsumowanie 2 -letniej pracy nad projektem „Rozwój miast przez pryzmat usług miejskich". Grupa polska skupiła się na analizie historii rozwoju transportu publicznego w Krakowie oraz na problemach ekologicznych w naszym mieście. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji

Międzynarodowy finał programu Comenius w Naszej Szkole!

W dniach 6-13 kwietnia 2013r. nasza szkoła była  miejscem finałowego spotkania programu Comenius, podczas którego gościliśmy 36 uczniów oraz 8 nauczycieli z Niemiec, Hiszpanii oraz Francji.  Celem spotkania było podsumowanie 2 -letniej pracy nad projektem „Rozwój miast przez pryzmat usług miejskich". Grupa polska skupiła się na analizie historii rozwoju transportu publicznego w Krakowie oraz na problemach ekologicznych w naszym mieście. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele m. in. przejazd wynajętym „tramwajem Comeniusa" przez centrum miasta. Nasza młodzież wspaniale zaprezentowała się podczas quizu „ECO show" oraz ekologicznego pokazu mody. W poniedziałek integrowaliśmy się z naszymi gośćmi podczas dnia sportu, przygotowanym i  poprowadzonym przez pana Mirosława Piotrowskiego.  Jednak projekt Comenius to nie tylko ciężka praca - to także wiele spotkań towarzyskich z młodzieżą z innych krajów, możliwość szlifowania języków obcych, poznawania nowych  kultur i dużo pozytywnych emocji.  Aby przybliżyć  gościom kulturę naszego kraju,  uczestniczyliśmy w wycieczkach do Wieliczki, Oświęcimia oraz Zakopanego.  Finałowe spotkanie w naszej Szkole zakończyło się pełnym sukcesem, nawiązało się wiele nowych znajomości a na korytarzach słychać było rozmowy w języku angielskim i niemieckim. Bieżący projekt dobiegł końca ale już od września mamy nadzieje na nową edycję projektu pt. „Rewolucja cyfrowa i jej wpływ na nasze życie". Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

P4090130P4120734

P4110691P4080514

P4080480P4110683