Wizyta na wystawie Ottomania w Muzeum Narodowym: 23 września 2015.

001aW ramach projektu Erasmus + mamy zaplanowaną współpracę ze szkołą  turecką w Stambule. W kwietniu 2018 roku przewidziany jest wyjazd do tego miasta, aby spotkać się z innym uczestnikami projektu. Dla naszej grupy będzie to również okazja ,aby zobaczyć wspólnotę Polaków w Adampolu, dlatego 23 września 2015 roku, w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego roku zwiedzilismy wystawę „Ottomania” poświęconą założycielowi Imperium Osmańskiego – Sulejmanowi Wspaniałemu. Obok grafiki i malarstwa  pochodzących z najwybitniejszych europejskich kolekcji , zawierała ciekawe eksponaty rzemiosła artystycznego i ukazywałą oddziaływanie kultury tureckiej na sztukę Włoch, Niderlandów, Niemiec, Polski i Węgier. Naszym „odkryciem” był fakt, iż tulipan jest kwiatem pochodzącym z Turcji / nie z Holandii/!!!

 Krystyna Bigaj