W piątek, 6 września 2019, ZSM nr 2 odwiedziła grupa nauczycieli i uczniów ze szkoły HEMS w Darmstadt (Niemcy).

Nasi goście wzięli udział w grach integracyjno-dydaktycznych, lekcji języka niemieckiego oraz zajęciach sportowych (piłka nożna, koszykówka, siatkówka). Celem spotkania była integracja i współpraca polsko-niemiecka, dlatego w poszczególnych punktach programu uczestniczyła młodzież z klas: 3tl, 3ta, 3te, 4ta, 4tb.

Warto podkreślić, iż klasa 3tl wykazała się wyjątkowym talentem wokalnym; na powitanie grupy niemieckiej brawurowo wykonała piosenkę zespołu Dwa plus Jeden „Chodź, pomaluj mój świat” (powstanie chórek?). Pozostałe klasy włożyły wiele pasji i serca w międzynarodowe zmagania sportowe.

Z pewnością był to trochę inny dzień zajęć szkolnych. Najważniejsze, aby każdy uczestnik mile go wspominał! Grupie niemieckiej, nauczycielom i uczniom dziękujemy za wizytę i życzymy miłego pobytu w Krakowie!