Każda podróż to wielka przygoda, z której pragnęliśmy wyciągnąć jak najwięcej. Przez cały czas towarzyszył nam przewodnik, a wycieczka miała charakter edukacyjno – integracyjny.
Już pierwszego dnia zwiedziliśmy multimedialne Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.
Pieszo przeszliśmy na Kopieniec Wielki i dalsze przejście, aż do słynnego Wywierzyska Olczyskiego. Dotarliśmy również na Nosal, z którego zeszliśmy Doliną Olczyską. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Oscypka w Zakopanem.
Kolejnego dnia pojechaliśmy do Zębu (najwyżej położonej wsi w Polsce, gdzie mieszka Kamil Stoch), przeszliśmy fragmentem Pasma Gubałowskiego (panorama Tatr), a na koniec zjechaliśmy koleją linowo-terenową do Zakopanego. Zwiedziliśmy Stary Kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzyzku.
W godzinach wieczornych, pełni wrażeń wróciliśmy do Krakowa.
Naszymi opiekunami byli: pani Katarzyna Swałdek, pani Katarzyna Jakóbczyk oraz pan Jerzy Sanak.
Organizator wycieczki: Biuro podróży Odkrywca.