14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Z okazji tego święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia połączona z ślubowaniem klas pierwszych. Uroczystość prowadzili: Emilia Fundament z klasy 3pt i Dawid Szymański z klasy 5pl. Uczniowie z klasy 2pt (Szymon Zwijacz, Borys Błachowski, Amelia Cybulska, Sonia Ziębińska, Antonina Turlej, Judyta Pachel, Julia Komorowska) i 3pa ( Artur Perłowski, Szymon Sikora, Adrian Burmer, Paweł Sala) w zabawnych scenkach z różnych lekcjach, zaprezentowali jak wygląda życie w naszej szkole.
Na zakończenie życzenia dla wszystkich pracowników szkoły złożyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Emilia Fundament z klasy 3pt. Odzwierciedleniem życzeń i podziękowań było złożenie na ręce Dyrekcji koszy słodkości.
Oprawa muzyczna: Karol Kruczek (kl. 3pa)
Śpiew: Gabriela Guzik (kl.1pl)
Taniec: Aleks Olesiński (kl.3bp)
Fotografia: Marek Gajewski (kl.3pa)
Za przebieg uroczystości odpowiedzialny był: Samorząd Uczniowski z opiekunkami mgr Katarzyną Swałdek, mgr Katarzyną Gargulą i mgr Katarzyną Jakóbczyk.
Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć: Dzień Edukacji Narodowej 2023 - galeria.